Polityka prywatności

Od 25 maja 2018 roku w życie weszło nowe rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE dotyczące ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych. Chcemy trochę przybliżyć Ci zasady, jakie obowiązują w naszym sklepie - dowiesz się kto i dlaczego ma dostęp do danych.


Jak zbieramy Twoje dane?

Jesteśmy sklepem internetowym i do zrealizowania Twojego zamówienia potrzebujemy konkretnych danych, które powierzasz nam dobrowolnie w chwili, gdy decydujesz się na zakup. Dane podawane są przy rejestracji (mail) oraz już przy składaniu zamówienia (adres, telefon, imię, nazwisko, mail) - nie zbieramy żadnych danych, które można uznać za wrażliwe. W wypadku zamówień składanych mailowo lub sms-owo - po realizacji zakupu dane są kasowane.


Po co przetwarzamy Twoje dane?

Naszym głównym i praktycznie podstawowym celem jest zwyczajnie realizacja Twojego zamówienia oraz odpowiadanie na pytania, które do nas kierujesz - za pomocą maila, telefonu lub portali społecznościowych. Bez Twoich danych nie jesteśmy w stanie dostarczyć Ci wszystkich tych pięknych materiałów, które u nas zamawiasz.

Oprócz opisanego wyżej powodu musimy także trafić do Ciebie z naszą reklamą, tak żebyś wiedziała kiedy w naszym sklepie pojawiają się nowości albo kiedy warto nas odwiedzić, bo akurat mamy super promocję.


Kto przetwarza Twoje dane?

Administratorem danych jesteśmy my – ijedwabie.pl (zwane też IJEDWABIE SYLWIA WOLSKA) z siedzibą przy ul. Maków 22 Wilkowice. Oczywiście żeby paczka z zamówionymi materiałami trafiła w Twoje ręce musi najpierw przejść przez sprawne machiny firmy kurierskiej, wcześniej natomiast musisz złożyć zamówienie za pośrednictwem platformy, na której zamieszczony jest nasz sklep online. W obydwu wypadkach następuje przetwarzanie danych.

Najprawdopodobniej trafiłaś do naszego sklepu ponieważ kliknęłaś w reklamę, a reklama ta była skierowana do Ciebie ponieważ Twoje dane osobowe mogą być zapisywane np. w plikach cookies, które pomagają sieciom reklamowym odpowiednio dopasować treść komunikatów. Wyrażając zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych i pozwalasz nam dotrzeć do Ciebie z najlepszą ofertą.


Dobrowolna zgoda i prawo do zapomnienia danych

Przysługuje Ci pełne prawo do wycofania swojej dobrowolnej zgody na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych. Wystarczy, że napiszesz do nas na sklep@ijedwabie.pl z informacją, że chcesz aby Twoje dane były przez nas "zapomniane". Możesz również zażądać dostępu do swoich danych – w dowolnym momencie możesz je usunąć, sprostować, czy ograniczyć ich przetwarzanie.

Pamiętaj jednak, że do poprawnego działania pewnych elementów tej strony (np. rejestracja, czy złożenie zamówienia) zmuszeni jesteśmy przetwarzać Twoje dane.

Jeśli po przeczytaniu tego krótkiego artykułu nadal będziesz mieć wątpliwości - zawsze możesz do nas napisać na sklep@ijedwabie.pl , postaramy ci się pomóc.